RENATURE partneriai susitiko Kaune aptarti pažangos ir suplanuoti kitus žingsnius
RENATURE konsorciumas 2026 m. gegužės 27–28 d. susirinko Kaune, Lietuvoje, į antrąjį tarptautinį projekto partnerių susitikimą. Kauno mokslo ir technologijų parko organizuotas susitikimas subūrė projekto partnerius apžvelgti per pirmuosius įgyvendinimo mėnesius pasiektą pažangą ir suderinti būsimas veiklas.
Susitikimo metu partneriai aptarė lyginamąją ataskaitą apie gamta pagrįstų sprendimų pažangą, peržiūrėjo pirmąją projekto kokybės ataskaitą ir nagrinėjo rizikų valdymą, sklaidos veiklas bei RENATURE edukacinės programos kūrimą. Ypatingas dėmesys skirtas komunikacijos strategijoms, projekto interneto svetainei ir artimiausių šešių mėnesių veikloms.
Antrąją dieną vyko atviras renginys, kuriame tyrėjai, ekspertai ir suinteresuotosios šalys dalijosi inovatyviais požiūriais į tvarumą, atsparumą klimato kaitai ir gamta pagrįstus sprendimus. Pranešimuose buvo aptartos biopagrįstos medžiagos, nanotechnologijos, tvarios inovacijos ir GIS pagrįstos ekosistemos, o vėliau vyko diskusija apie gamta pagrįstų sprendimų vaidmenį skatinant žaliąją transformaciją ir žaliųjų įgūdžių ugdymą.
Susitikimas sustiprino projekto partnerių bendradarbiavimą ir suteikė vertingą galimybę keistis žiniomis, įtraukti vietos suinteresuotąsias šalis ir toliau plėtoti RENATURE misiją – skatinti atsparumą klimato kaitai per švietimą ir inovacijas.









